Witaj na stronie Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów!

Rekolekcje o rozeznaniu powołania 2016

Rekolekcje o rozeznaniu powołania, to już stała propozycja naszego Duszpasterstwa na miesiąc czerwiec. To właśnie wtedy wielu młodych ludzi staje przed życiowymi decyzjami: wyboru szkoły, studiów, pracy. Szczególnym pytaniem jednak jest to: „jaką drogę powołania przewidział dla mnie Bóg?”
Na tegoroczne rekolekcje w dniach 16-19 czerwca do Lichenia przyjechało siedmiu młodych mężczyzn z różnych stron Polski. Był czas na wyciszenie i słuchanie Słowa Bożego, wspólną modlitwę na Mszy św. liturgii godzin i adoracji.


W piątkowy wieczór wszyscy udali się do licheńskiej na tradycyjny apel maryjny, połączony z modlitwą różańcową i procesją ze świecami. Dla uczestników rekolekcji był to moment zawierzenia swej drogi życia opiece Maryi.


Sobotni wieczór upłynął pod znakiem rozmów o powołaniu oraz słuchania świadectw rozpoznawania drogi życiowej. Swoje historie opowiedzieli także specjalni goście, neoprezbiterzy ks. Krzysztof Stąpor MIC i ks. Paweł Fiedarowicz MIC, którzy w tym roku przyjęli święcenia kapłańskie.