Witaj na stronie Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów!

Rekolekcje o rozeznaniu powołania 2015

Przełom roku to dobry czas na refleksje dotyczące przełomowych wyborów, a do takich z pewnością należą takie decyzje jak małżeństwo, kapłaństwo, życie zakonne. Dlatego też w dniach od 29 grudnia do 2 stycznia przyjechało do Lichenia dziewięciu młodych mężczyzn, aby w klimacie modlitwy, wsłuchiwania się w Słowo Boże, rozmów z kapłanem móc dobrze rozeznać swoje życiowe powołanie.
W dobrym przeżywaniu czasu rekolekcji pomagała nam łaska Roku Jubileuszowego, Roku Miłosierdzia i 1050 rocznicy Chrztu Polski. Uczestnicy skupienia odnowili przyrzeczenia chrzcielne, dokonując ponownego w swoim życiu wyboru Chrystusa jako Pana i Zbawiciela oraz przeszli przez Bramę Miłosierdzia w sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Nie zabrakło również wielu ciekawych spotkań z osobami konsekrowanymi: jak spotkanie o powołaniu z ks. Januszem Bialuchą MIC, z siostrami anuncjatkami (siostry klauzurowe przybyłe z Francji) i świadectw innych kapłanów o swoim wyborze drogi zakonnej i kapłańskiej.

Niezapomniane były spotkania w gronie uczestników rekolekcji, którzy przybyli z różnych miejscowości w Polsce, mających różne pasje i zawody, jak np. bycie pilotem samolotu pasażerskiego… Każda osoba, to inna historia, ukazująca fascynujące działanie Boga. To był bardzo owocny czas, wszyscy wyjechali napełnieni miłością Pana Boga, z radością i wielką nadzieją, że nowy rok przyniesie wiele łask od Pana. Warto było pozmagać się ze sobą na przełomie roku, żeby móc później mądrze dokonywać życiowych, przełomowych decyzji.