Witaj na stronie Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów!

XIII Olimpiada Mariańska 2016

Jeśli mamy koniec wakacji, to znaczy, że lada dzień zaczynamy Olimpiadę Mariańską! W dniach 27-29 czerwca, do Skórca przybyło ponad 130 olimpijczyków z 9 mariańskich parafii, aby rywalizować w biegach sztafetowych, piłce nożnej i siatkowej oraz w unihokeju.

W tym roku zaprezentowano po raz pierwszy logo Olimpiady Mariańskiej symbolizujące nie tylko zmagania sportowe, ale te ważniejsze: życiowe zmagania duchowe o świętość, zgodnie z biblijnym cytatem „Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobywaj życie wieczne” (1 Tm 6,12).


Imprezę rozpoczęła uroczysta Msza św., a po niej pierwsze zawody – biegi sztafetowe 4x400 metrów o puchar św. Stanisława Papczyńskiego.


Głównymi dyscyplinami w jakich rywalizują mariańscy olimpijczycy są piłka nożna, siatkówka i unihokej.
 

 

 

 


Na koniec rywalizacji rozegrano tradycyjny mecz piłkarski Duszpasterze kontra Olimpijczycy. W tym roku po zaciętej walce i konkursie rzutów karnych wygrali duszpasterze.


XIII Olimpiadę zakończyła liturgia pokutna, Msza św. i rozdanie nagród. W tym roku wszyscy otrzymali, oprócz pamiątkowych medali, złote koszulki z wizerunkiem św. Stanisława Papczyńskiego. To właśnie postać nowego świętego ma przypominać olimpijczykom, że świętość jest w zasięgu ręki i zdobywa się ją przez codzienną wierność Bogu.


Klasyfikację generalną XIII Olimpiady Mariańskiej wygrała drużyna z parafii Goźlin pod opieką br. Andrzeja Żaka MIC.