Witaj na stronie Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów!

Marianki

Czym są „Marianki”? Są to odbywające się raz do roku spotkania młodzieży z parafii prowadzone przez mariańskich duszpasterzy i Mariańską Wspólnotę Młodych. Tradycyjnym miejscem organizacji „Marianek” jest podwarszawska Góra Kalwaria, gdyż to właśnie tutaj  znajduje się grób założyciela Zgromadzenia Księży Marianów – bł. o. Stanisława Papczyńskiego. Nasze spotkania odbywają się zazwyczaj w pierwszy weekend po 18 maja, czyli w tydzień po rocznicy urodzin Ojca Założyciela.

Marianki są religijnym festiwalem młodzieży. Organizujemy je po to, by ułatwić młodym ludziom odnalezienie samych siebie poprzez bliższy kontakt z Bogiem. Razem spędzany czas wypełniają koncerty, wspólne śpiewanie, przedstawienia teatralne, aktywacje oraz katechezy. Co roku dajemy uczestnikom możliwość skorzystania ze spowiedzi, medytacji, adoracji. Oczywiście, bardzo ważną częścią Marianek jest uczestnictwo we wspólnej Eucharystii.

 Będąc na miejscu nie będziesz miał większych kłopotów, żeby do nas trafić. Marianki, to również nazwa dzielnicy Góry Kalwarii. Więcej szczegółów na temat corocznych spotkań znajdziesz na stronie internetowej www.marianki.marianie.pl