Witaj na stronie Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów!

Zostań Marianinem

Tu znajdziesz informacje kim są Marianie, czyli członkowie Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, pierwszego zakonu założonego na ziemiach polskich w 1670 roku.

Czytaj więcej

Tu znajdziesz informacje jak zostań Marianinem: jakie wymagania trzeba spełnić i jak wygląda procedura przyjęcia do naszego Zgromadzenia. Pierwszym krokiem jest kontakt z duszpasterzami powołań.

Czytaj więcej

Tu znajdziesz informacje czym jest postulat, czyli pierwszy etap formacji przyszłego Marianina, który trwa około 10 miesięcy. Odbywa się go w domu formacyjnym w Górze Kalwarii koło Warszawy.

Czytaj więcej

Tu znajdziesz informacje czym jest nowicjat, czyli drugi etap formacji przyszłego Marianina, który trwa równo 12 miesięcy. Nowicjat odbywa się już od kilkudziesięciu lat w domu formacyjnym w Skórcu koło Siedlec.

Czytaj więcej

Tu znajdziesz informacje czym jest nasze wyższe seminarium duchowne, czyli trzeci etap formacji Marianina-księdza zakonnika, który trwa 6 lat. To tutaj bracia, po złożeniu pierwszych ślubów, kontynuują swą formację.

Czytaj więcej

Tu znajdziesz informacje czym jest juniorat, czyli trzeci etap formacji Marianina-brata zakonnika, który trwa kilka lat. Etap ten zmierza do złożenia ślubów wieczystych i związania się ze Zgromadzeniem na zawsze.

Czytaj więcej