Witaj na stronie Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów!

Ferie z Bogiem I turnus 2015

 „Stań się tym, kim masz być” – pod takim hasłem przeżywaliśmy pierwszy turnus „Ferii z Bogiem” w Zakopanem. Tekstem przewodnim dla naszego tematu był fragment z Ewangelii: „Ty jesteś Szymon, syn Jana; ty będziesz nazywał się Kefas – to znaczy Piotr” (J 1,42).
Głoszone Słowo Boże, a także dobre filmy pomagały nam zrozumieć, że Bóg stworzył nas do wielkich rzeczy, że ma plan na naszą przyszłość. Jezus, który spojrzał na Szymona, widział w nim przyszłego papieża, wierzył w niego i doprowadził go do świętości. Podobnie może być z nami, jeśli będziemy spotykać się z Jezusem i szczerze szukać Jego woli, to odnajdziemy to, do czego zostaliśmy stworzeni, będziemy mogli stać się najlepszą wersją siebie.
Mówiliśmy także o tym, iż ważne są w życiu nasze codzienne wybory, które nas kształtują. Dlatego też nasze rekolekcje rozpoczęliśmy od sakramentu pokuty, ważną decyzją był wybór Jezusa Chrystusa na naszego Pana i Zbawiciela. Oprócz codziennej Eucharystii i modlitwy dużo chodziliśmy po górach, mieliśmy czas na rozmowy, gry i zabawy (bilard, ping pong, karty…), nawiązaliśmy też nowe relacje i przyjaźnie. (xgr)