Witaj na stronie Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów!

Dni otwarte w seminarium 2015

W dniach 13-15 marca 2015 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Marianów odbyły się już kolejne „Dni Otwartych Drzwi”, czyli dni skupienia, kiedy otwieramy podwoje seminarium dla chłopaków zainteresowanych naszą formą życia i chcących poznać Zgromadzenie „od wewnątrz”.

W tym roku przyjechało 19 osób razem z 3 duszpasterzami: grupa z warszawskiej Pragi z ks. Łukaszem Mazurkiem MIC, z Lichenia wraz z ks. Józefem Chaimem MIC, z Góry Kalwarii z ks. Jakubem Biernackim MIC oraz kilka innych osób indywidualnie. Całości spotkania patronował ks. Grzegorz Reiss MIC, prowincjalny duszpasterz powołań. Dni skupienia rozpoczęły się w piątek nabożeństwem Drogi Krzyżowej oraz wieczornym spotkaniem zapoznawczym. Późnym wieczorem przybyli uczestnicy zostali wprowadzeni w medytację na następny dzień oraz w elementy funkcjonowania domu seminaryjnego. Sobota rozpoczęła się od porannej modlitwy i rozmyślania nad Słowem. Przed południem odbyło się spotkanie, na którym br. Mariusz Machul MIC i dk. Thaddaeus Lancton MIC dzielili się historią życia i powołania oraz nabożeństwo pokutne z możliwością spowiedzi. Popołudnie upłynęło na rekreacji, wspólnym spotkaniu oraz spacerze na pobliski cmentarz, na którym modliliśmy się za zmarłych. Wieczorem odbyła się Eucharystia, której przewodniczył ks. Grzegorz Reiss MIC. Po kolacji odbyła się projekcja filmu oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę po porannych modlitwach i śniadaniu miały miejsce prezentacja o Zgromadzeniu Księży Marianów oraz podsumowanie dni skupienia. „Dni Otwartych Drzwi” zakończyła uroczysta Msza święta, której przewodniczył ks. rektor Tomasz Nowaczek MIC. Całość spotkania przebiegała pod tematem powołania i jego rozeznawania.

Uczestnicy mieli okazję w oderwaniu od codzienności przyjrzeć się swojemu życiu oraz spotkać z Panem Bogiem wsłuchując się w Jego Słowo. Dni otwarte w seminarium miały również za cel możliwość poznania życia zakonnego oraz spotkania się z braćmi klerykami: rozmowach z nimi, wymianie doświadczeń i refleksji o życiu i powołaniu, a szczególnie o jego rozeznawaniu.

Mateusz Cielecki MIC